• GİRİŞ YAP
Giriş Yap
  • Bildirimler

Kurban Akika Adak
Kurban Akika Adak

KURBAN ADAK AKİKA

Kurban Bayramı günlerinde devam eden vacib kurban organizasyonumuzun sona ermesinin ardından; adak, akika, şükür ve her türlü nafile kurban bağışlarınızı kabule sene boyunca devam ediyoruz. Bağışladığınız kurbanların etlerini, aynı hassasiyet ve özveriyle ihtiyaç sahipleri, hastalara ulaştırmak üzere, sıcak yemek üretimi ve yardım faaliyetlerimiz kapsamında değerlendiriyoruz. İlmi faaliyetlerimizden sosyal yardımlarımıza varıncaya kadar, hergün büyüyüp gelişen hizmetlerimize dua ve yardımlarıyla destek olan tüm hayır sahiplerine teşekkürü bir borç biliyor, iyilik ve kardeşlik yolunda, rızası için sürdürmeye çalıştığımız hizmetlerimizi daha geniş bir kesime ulaştırmaya bizleri muvaffak kılmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyoruz. 

4

4

Akika Kurbanı Nedir?

Akîka kurbanınız küçükbaş olarak kesilmekte ve isminizin zikredildiği kesim videoları, bizlere bildirmiş olduğunuz telefon numarasına gönderilmektedir. Erkek evlât için 2; kız evlât için 1 kurban tercihi, sünnete daha uygun olandır. Bağışlamış olduğunuz kurbanlarınız;  ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ikram ettiğimiz iki ayrı aşevimizin bir yıllık et ihtiyacı kapsamında değerlendirilmektedir.

Nafile Kurban Nedir?

Allâh rızâsı için muhtelif niyetlerle bağışladığınız kurbanınız küçükbaş olarak kesilmekte ve isminizin zikredildiği kesim videoları, bizlere bildirmiş olduğunuz telefon numarasına gönderilmektedir. Bağışlamış olduğunuz kurbanlarınız; talebe, ihtiyaç sahipleri ve medreselere sıcak yemek ikram ettiğimiz iki ayrı aşevimizin bir yıllık et ihtiyacı kapsamında değerlendirilmektedir.

 

4

4

Adak Kurbanı Nedir?

Adak Allah-u Teâla’ya verilen bir sözdür. Kişinin sorumlu olmadığı halde farz veya vacip cinsinden kurban kesme ibadeti yapacağına dair Allah Teâla’ya söz vererek o ibadeti kendisine borç kılmasıdır. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması emredilmiştir. Peygamber Efendimiz de (S.A.V) Allah’a itaat kabilinden adakların yerine getirilmesini istemiştir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, anne, baba, dede ve nineler çocukları ve torunları yiyemez. Bağışlamış olduğunuz kurbanlarınız; talebe, ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ikram ettiğimiz iki ayrı aşevimizin bir yıllık et ihtiyacı kapsamında değerlendirilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş