• GİRİŞ YAP
Giriş Yap
  • Bildirimler

Misyonumuz Ve Vizyonumuz
Misyonumuz Ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ VE VİZYONUMUZ

  İslam bayrağını kıtadan kıtaya taşıyan ecdadımızın yadigarı Bursa’da 1965 yılında başladı hikayemiz. Pirimiz, Sultanımız, Asrın Müceddidi Mahmut Efendi Hazretlerinin buyruğu ile koyulduğumuz ilim ve irşad yolunun ilk dönemlerinde İlyas Bilici Hocaefendi ve ardından Ubeydullah Hoca Efendi davamıza liderlik etti.

4

4

Ubeydullah Hoca Efendi’nin vefatının ardından göreve başlayan Mehmet Kösece Hoca Efendi halen davamızın liderliğini sürdürmektedir.İslam-i değerlerden uzak hayatların yaşandığı günümüzde, bir nebze hakikati hatırlatabilmek gayemiz. Bu uğurda İslam ilmi ve kültürüne hakim nesiller yetiştiriyoruz.

4

4

İlmi faaliyetlerimizin yanında yardım faaliyetlerimiz de ayrı önem arz ediyor. Muhtaçların, ihtiyaç sahiplerinin rızkı günde üç öğün yemek çıkaran Aşevimizce karşılanıyor. Ramazan ayı ve diğer önemli günlerde iftar ve sahur sofraları kuruluyor. Bunun yanında ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımları yapılıyor.

Gıda yardımı faaliyetlerimiz sadece yurt içini kapsamakla kalmıyor, Yemen gibi savaşın yaralarını sarmaya çalışan coğrafyalara da ulaşıyor.Bir diğer yurtdışı yardım faaliyetimiz ise Afrika ve Asya’nın kurak bölgelerinde inşa ettiğimiz su kuyularımız. Zulmün bitmediği, bir damla suyun hayal olduğu bu topraklarda açılan su kuyuları susuzluk problemine derman oluyor.

4

4

 Hayırseverlerimizin destekleri ve dernek çalışanlarımızın yoğun gayretleri ile yürüdüğümüz bu yardımlaşma yolunda kimi zaman küçük meblağlar büyük hayırlara vesile oluyor. Bunun en güzel örneklerinden olan kumbara projemiz yardımlaşmanın kıymetini bizlere yeniden hatırlatıyor.

 

  Tüm bu ilim, irşad ve yardımlaşma faaliyetleri siz hayırseverlerimizin destekleri ile günden güne büyüyor, bir çınar gibi kök salıyor…