• GİRİŞ YAP
Giriş Yap
  • Bildirimler

Kesimhanemiz
Kesimhanemiz

KESİMHANEMİZ

VACİP KURBAN

Vacip kurban hür, nisap miktarı mala sahip ve mukim olan Müslümanların Kurban Bayramı'nda yerine getirmesi gereken bir ibadettir. Uluçınar Derneği olarak, ümmet olma, kardeşlik ve dayanışma bilincini yaygınlaştırmak ve güçlendirmek amacıyla her yıl düzenlediğimiz kurban organizasyonumuz Ovaakça Karabalçık Köyünde her sene devam etmektedir.

Kesimler esnasında temizlik kurallarına ve vekâlet ve diğer fıkhî esaslara son derece riâyet etmek temel düsturumuzdur.Vacip kurbanlarınız, Kurban Bayramının 1. gününde modern sistemlerimizle kesilerek, belirtilen hisseye bölünerek, kurban sahiplerine teslim edilmektedir. Kesimden en az 1 saat öncesinde kurbanınızın kesime gireceği mesajı SMS olarak sizlere iletilmektedir. Çevre düzenlemesi yapılmış olan kesimhanemizde piknik alanları, çimenlik alanlar, mescitlerimiz, otoparkımı bulunmaktadır.

4

4

TALEBE KURBAN BAĞIŞ

Uluçınar Derneği olarak bizlere bağışladığınız adak, akika, şükür kurbanlarınızı İslami kurallara tam riayet edilerek bizzat organizasyona personel ve gönüllülerimiz tarafından nezaret edilerek kesilmektedir. Bununla birlikte Uluçınar Derneği Kurban Bayramı özelinde vacip kurban bağışlarınızı da talebelerimizin yemeklerinde aş olarak kullanıyoruz.

4

4

Kurbanınızın durumuna dair bilgilendirme mesajını ve vekâletlerinizin okunduğu kesim videosunu vekâlet kaydınızı oluştururken belirtmiş olduğunuz numaranıza iletiyoruz.

4

4

Uluçınar Derneği merkezlerine yada kesimhanemize gelerek hem vekaletinizi verebilir hem de vacip kurban bağışınızı veya vacip kurbanınızın kaydını yapabilirsiniz.
Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına ad soyad, iletişim bilgilerinizi ve kurban açıklamanızı yazarak havale/EFT ile gönderebilirsiniz.
0224 334 10 00 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak kurban bağışınızı yada vacip kurban kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Kurban kestirmek isteyen mükellefler kurbanlarının kesilmesi veya talebeye bağışlanması için belirlenmiş olan kurban bedelini Uluçınar Derneği'ne ulaştırırlar. Her şeyde olduğu gibi vekalette de aslolan kişinin niyet ve iradesidir. Kurbanını kestirmek üzere Uluçınar Derneği’ne başvuran bağışçı, bu niyet ve iradeyi ortaya koymuş oluyor. Ayrıca sözlü olarak ifade edilmesi şart değildir. Çünkü fiil ve uygulama da bir irade beyanıdır. Ancak iletişim bilgisini iletmiş olan bağışçılarımız aranıp sözlü olarak da vekaletleri alınmaktadır.

Evet kesilen talebe kurban bağışlarının kesimi video kayıtları alınıp en kısa sürede bağışçılarımıza ulaştırılmaktadır.

Ekran görüntüsü 2024 04 24 164421

Alıcı Adı: ULUÇINAR DERNEĞİ

TR61 0020 5000 0950 6104 0000 14

Açıklama bölümüne Ad-Soyad - Telefon Numarası - Vacip yada Talebeye Bağış Kurbanı olduğunu belirtmenizi rica ederiz.

*Not: Talebeye Bağış Kurbanı Talebelerimize verilmektedir. Vacip Kurbanlar sizlere teslim edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş